Zabezpieczanie stacji roboczych

Stacje robocze to największa grupa komputerów w organizacjach. Odpowiednie ich zabezpieczenie przy zachowaniu wydajności jest nie lada wyzwaniem, szczególnie przy ograniczonym budżecie. To właśnie stacje robocze najczęściej stanowią słabe ogniwo w bezpieczeństwie sieci.

Istnieją jednak rozsądne cenowo systemy, które skutecznie rozwiązują najczęstsze problemy na stacjach roboczych, zapewniając:

Oferujemy pomoc w doborze systemu o najniższym całkowitym koszcie utrzymania (TCO) w długim okresie.

 

 

Rozwiązania Kaspersky

Producent: Kaspersky Lab

 

Kaspersky oferuje produkty zabezpieczające stacje robocze. Od antywirusa z ochroną w czasie rzeczywistym, poprzez zestawy z zaporą ogniową, ochroną poczty, stron WWW oraz wykrywaniem zdezaktualizowanych programów, aż do scentralizowanych systemów ochrony dla całej organizacji zapewniających również bezpieczne szyfrowanie, zapisywanie haseł i niszczenie danych.

 

 

Endpoint Security

Producent: Sophos

 

Produkty Sophos dla stacji roboczych obejmują:

Pogrupowanie prawie 50 różnych narzędzi w wygodne pakiety pozwala w każdej sytuacji dobrać optymalne zabezpieczenia. Dodatkowa zaleta systemu Endpoint Security to możliwość bezpłatnej ochrony do dwóch urządzeń mobilnych na każde stanowisko.

 

 

Malwarebytes

Producent: Malwarebytes

 

Rozwiązanie rozszerza standardową ochronę antywirusową o dodatkową warstwę zabezpieczeń. Ze względu na stale zmieniające się sygnatury malware’u oraz wbudowane w te szkodniki mechanizmy obronne powstała konieczność przygotowania oddzielnego narzędzia, które pozwoli zabezpieczyć stacje robocze przed tym zagrożeniem.

Ochrona Malwarebytes pomoże nawet tam, gdzie malware już się zainstalował i antywirus nie może go usunąć. Ponadto umożliwia skanowanie w czasie rzeczywistym, eliminuje zagrożenia typu zero-day, nie obciąża chronionej maszyny, a cały system może być centralnie zarządzany. Jest to najlepszy tego typu produkt na rynku.